Facebook
Logo
0 ks
za Kč 0,00
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Blog
Školní knihovna s anglickými knížkami Školní knihovna s anglickými knížkami
Přibližme dětem angličtinu díky knížkám číst celé
Aktivity pro děti k výuce angličtiny Aktivity pro děti k výuce angličtiny
Podělíme se s vámi o několik úspěšných her a aktivit z naší praxe číst celé
🎼 Texty anglických písniček a říkanek pro děti 🎼 Texty anglických písniček a říkanek pro děti
Angličtina + pohyb + rytmus = správný klíč k výuce angličtiny malých dětí číst celé
Zobrazit všechny články

POŠTOVNÉ

Kč 65,00 ZÁSILKOVNA
Kč 99,00 PPL
Zdarma nad Kč 2tis.

KONTAKT

www.anglictina-hry.cz
Krajní 1819
250 88 Čelákovice
Praha Východ
tel: +420 732 684 255
napište nám

NOVÉ PLATEBNÍ METODY

 

  1. Úvod
  2. Blog o výuce angličtiny
  3. Pro rodiče dětí učících se angličtinu
  4. Víte, jak se vaše dítě učí ve školce angličtinu?

Víte, jak se vaše dítě učí ve školce angličtinu?

Čím dřív se dítě začne setkávat s cizím jazykem nebo se ho učit, tím lépe. Ale jak poznáte, že se vaše dítě ve školce skutečně něco naučilo nebo že výuka probíhá dobře? Odpověď najdete v tomto článku.

Ptali jste se někdy své předškolní ratolesti: „Co jste dnes dělali v angličtině, Janičko?“ 

A jakou jste dostali odpověď? Nebylo to náhodou něco jako krčení ramen a „už nevím“? Nebo něco podobného?

Napadlo vás, že právě tohle může být dobrá zpráva? To ale může být pro rodiče trochu matoucí. Říkáte si, jak je to možné? Dítě neví –⁠ a je to dobře?! Hodina angličtiny ve školce totiž neprobíhá jako klasická výuka, na kterou si pamatujete ze školy, ale přirozeně a hrou. Děti to ani jako výuku nevnímají, a proto vám nedokážou odpovědět, co ráno nebo odpoledne na angličtině „probíraly“.

článek blog Víte, jak se vaše dítě učí ve školce angličtinu?

Cizí jazyk se malé děti učí jako svůj druhý rodný jazyk 

To, že se angličtinu, tedy vlastně cizí jazyk, malé děti učí jako svůj druhý rodný jazyk, v praxi znamená, že učitelé na ně mluví anglicky, zpívají jim, recitují nebo čtou knížky v angličtině. 

Je ověřené, že tuto přirozenou schopnost porozumění cizímu jazyku mají děti přibližně do 9. roku svého věku. Co se děje pak? Pak už jejich mozek funguje trochu jinak a když se začnou cizí jazyk učit, potřebují si slovíčka překládat do své mateřštiny. Cizí jazyk se už učí jako my –⁠ dospělí. Plynulé cizí řeči se brání, že nerozumí.

Ano, je škoda, že s výukou angličtiny se na našich základních školách většinou začíná až ve 3. třídě, tedy až po 9. roce věku. Děti, které se učí cizí jazyk odmala, dovedou jazyk používat daleko přirozeněji a někdy i ve větším rozsahu.

A to se projeví i v pozdějším věku. Lidé pak nemají v dospělosti problém například s telefonováním, a někdy dokonce říkají, že tu angličtinu/němčinu nebo jakýkoli jiný jazyk,  mají hluboko uloženou.

Když se vaše dítě seznámí s angličtinou už v raném věku, bude ji přirozeně používat po celý život

Je nesmírně dobře, když umožníte svému dítěti poznat angličtinu v raném věku, nejlépe přes říkanky a písničky –⁠ pouštějte jim nahrávky doma i v autě, pohádky –⁠ animované pohádky, jako je Peppa Pig a další, ho také obohatí. Nepřekládejte. V bilingvní rodině také maminka nepřekládá, co právě řekl tatínek John. A dítě tam přirozeně ví, že na maminku mluví česky a na tatínka anglicky. Jazyky se naučí používat, rozumí rozdílu mezi nimi. A v dospělosti pro něj bude také přirozené jimi oběma komunikovat.

 

P.S.: Podobně platí, že vám dítě po několika měsících angličtiny v mateřské školce nedokáže odpovědět na vaši otázku: „Jak se řekne pes anglicky?“ Zkuste ale na pejska ukázat a zeptat se své „Janičky“ anglicky: „What's this?“ Reakce bude pravděpodobně rychlá. 

Pokud ne, není nic jednoduššího, než se na angličtinu do školky zajít podívat, abyste se přesvědčili, jak taková výuka probíhá.

 

Čím můžete podpořit výuku svých dětí hravou formou doma? Podívejte se do e-shopu na hry určené pro děti školkového věku. 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Logo PJE Games výrobce pomůcek pro výuku angličtiny     Logo Walker books nakladatelství dětské anglické literatury     Logo Learning Resources výrobce učebních pomůcek pro výuku angličtiny          Logo Penguin books nakladatelství nejen dětské anglické literatury     Logo Harper Collins nakladatelství nejen dětské anglické literatury     Logo Jazyky bez bariér výukový program pro dyslektiky     Logo Paul Lamond Games výrobce her pro výuku angličtiny

Další odkazy
kontakty
Logo
Angličtina-hry
Čelákovice, Praha východ
Čelákovice, Praha východ
9:00 - 11:00 / 15:00 - 18:00
Copyright © 2008 Angličtina - hry
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz